Notice: Constant WP_DEBUG already defined in /home/artihaber/tamkaynak.com/wp-config.php on line 79

Notice: WP_kStats_Widget içindeki WP_Widget oluşturucu yordam 4.3.0 sürümünden bu yana desteklenmiyor! Yerine
__construct()
kullanın. in /home/artihaber/tamkaynak.com/wp-includes/functions.php on line 3951

Notice: 2.7.0 versionundan beri load_plugin_textdomain çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş ve alternatifi yok! in /home/artihaber/tamkaynak.com/wp-includes/functions.php on line 4083

Notice: get_currentuserinfo 4.5.0 sürümünden berikullanılmayacak! Yerine wp_get_current_user() kullanın. in /home/artihaber/tamkaynak.com/wp-includes/functions.php on line 3888
             Aşkın Garip Halleri

Aşkın Garip Halleri

JOHN LENNON VE YOKO ONO

Beatles sevenleri ikiye ayıran bir aşk onlarınki.Lennon’ın Yoko Ono’yla 1969 yılında evlendikten sonra Beatles’tan ayrılması büyük bir hayal kırıklığıydı kimileri için.Kimileri içinse çiftin dünyaya barış mesajları veren aşkı büyük bir ilham kaynağı oldu. Lennon’ın güzel eşini bırakıp bu gösterişsiz kadında ne bulduğu hep tartışıldı fakat ne olursa olsun Ono , ruhuyla Lennon’un kalbini fethetmişti ve onun için dünyanın en güzel kadınıydı.

War Is Over
FRİDA KAHLO VE DİEGO RİVERA

Dışarıdan bakanların , aşklarını fil ile güvercinin birlikteliği olarak yorumladığı çift Frida ve Diego.
Tutku hırs yaratıcılık üçgeninde geçen çalkantılı yılları bir ayrılıp bir barışmayla sürer gider. Frida Diego’suna acıyla aşıktır Diego’ya yazdığı her satırda bu acıya rastlamamak imkansızdır. ” Benim acı çeken bir yüreğim var Diego. Seni sevmeye başladığım o günden beri, acı çeken bir yüreğim var.
Beni anlamadın demeyeceğim. Beni anladın. Zaten en dayanılmaz acı buydu. Sen beni anladın. Anladığın halde canımı yaktın.
Ben de seni anlamak istedim. Tüm hayatımı, hayatımın her bir zerresini seni anlamaya adadım. Sen nereye gittiysen, ben de gittim. Sen neye güldüysen ona güldüm. Sen kimi sevdiysen onu sevdim. Hangi kadınla seviştiysen o kadınla seviştim. Bende bulamadığın ve başka kadınlarda aradığın şeyi keşfetmek için, senin öptüğün kadınları öptüm.Dokunduğun kadınlara dokundum. ”

tumblr_mnseu0hSNf1rw3fqbo1_1280
NAZIM HİKMET RAN VE VERA TULYAKOVA

Nazım Hikmet’i tek bir kadınla anmak diğer büyük aşklarına haksızlık olur belki. Piraye , Münevver ve Vera onun efsane aşkları arasında yer alıyor. Ama 1959 ‘da Vera’ya yazdığı bilinen not aşklarına dair pek çok şey anlatıyor : ” Lanet olsun.Ne muazzam şey seni sevmek! Sen benim aşkım; sen benim kızım, sen benim yoldaşım, sen benim küçük annemsin. Canım , birtanem , seni sevmeden önce dünyayı sevmesini bile bilmiyormuşum. Bir şehir güzelse senin yüzünden, bu elma tatlıysa senin yüzünden, bu insan akıllıysa senin yüzünden. ”

vera 1
MARCUS ANTONİUS VE KLEOPATRA

Savaşın ortasında kalan bir aşk hikayesi onlarınki.Mecbur kaldığı için Sezar’ın kardeşiyle evlenen Antonius’un pişmanlığı… Dayanamayıp geri dönüşü… Ve bu dönüş yüzünden yeniden başlayan savaş. Sonuçta ölümle sonsuzluğa uzanan bir aşk hikayesi.

Annex-Colbert-Claudette-Cleopatra_05