Ben Hitler’in Karısıyım

xxxEva Anna Paula Braun yani nağmı diğer Eva Hitler. Eva’nın cesaretini takdir etmemek imkansız. İnsanları sabun yapan bir adama yıllarca hayat arkadaşlığı yapmak büyük bir aşkı gerektirir fikrimce.

Eva Braun bir diktatörün karısı olacağından habersiz 6 şubat 1912’de Münih’te dünyaya geldi. Fransizka Kronberger ve Friedrich Fritz Braun’un ikinci kız çocuğuydu. Liseden sonra manastırda ekonomi dersleri aldı.Atletizme yeteneği vardı. 17 yaşına geldiğinde Eva’nın güzelliği dikkat çekmeye başladı bu sayede Nazi Partisi’nin fotoğrafçısı Heinrich Hoffmann’ın yanında asistan ve model olarak çalışmaya başladı.
1929’da Hoffmann’ın stüdyosunda Hitler’le tanıştı fakat o zamanlar güvenlik gerekçesiyle Hitler’ Eva ile Herr Wolff takma ismiyle tanıştı.Kanlı bir lider ile tanışıp ondan etkilendiğinin farkında bile değildi genç kadın. Eva Hitler’i arkadaşlarına “Komik , bıyıklı , açık renk bir ingiliz paltosu giyen , kocaman bir fötr şapka takan bir centilmen”
olarak anlatmıştı. Eva ve Hitler’in ilişkisine sadece Eva’nın değil Hitler’in aileside karşı cıktı çünkü Eva’yı ikinci sınıf biri olarak gördüler.Böylece Führer’in yasak aşkı başlamış oldu.

Hitler’in hayatındaki tek kadın Eva değildi.Geli Raubal , Renate Müller Hitler’in hayatındaki diğer kadınların bilinenleriydi. 1931’de Geli Raubal hayatını kaybetti. Bazıları Geli’nin Eva’nın kıskançlığına kurban gittiğini düşündü. Führer’in aşk hayatı kamplarından çokta farklı değildi.Bu olaylar olurken Eva iki kez intihar girişiminde bulundu.Eva’nın intihar girişimlerinden sonra Führer sevgili Eva’sına çok iyi davranmaya başladı. Eva ve Hitler’in ilişkisinden savaş sonrası döneme kadar kimse haberdar olmadı.Hitler’in evine devlet adamları geldiğinde Eva karanlık bir odaya saklanıyordu. Eva’yı tanıyanlar onun bu hayalet yaşantısına üzülüyorlardı.

Bu talihsiz kadın savaş sırasında günlerini evinde egzersiz yaparak kitap okuyarak film izleyerek geçiriyordu.Fotoğrafçılığa da merakı vardı. Hitler’in filmlerinde kullandığı resimlerin çoğu Eva’nın karanlık odasından çıkmıştı.Münih’teki evinin önünde bir kadın Eva’ya Führer’in fahişesi diye bağırınca Hitler evinin önünü düzinelerce korumayla doldurdu.

Hitler Malikanesi hizmetçilerinin anlattıklarına göre bir akşam yemeği sırasında Braun rujunu sevgili eşinin mendiline sildi bunu üzerine Hitler ‘Yakında o ruj ölü askerlerin bedenlerinen yapılacak ‘ dedi.

29 Nisan 1945’te güzel Eva gelinlik niyetine ipekten siyah bir elbise giydi nihayet Hitler soyadını taşıyordu. Fakat giydiği siyah elbise Eva’nın kefeni oldu 30 Nisan 1945 ‘te Eva ve Hitler birlikte intihar ettiler Eva siyanür içti Hitler kendini vurdu .

33 yaşındaki bu güzelim kadın Eva Braun olarak sürdürdüğü yaşamının son bir gününü Eva Hitler olarak yaşadı ve Führer’in resmi karısı olarak hayata gözlerini yumdu.