Yolcuyu Darp Ettiği İddia Edilen Uber Şoförü Serbest Bırakıldı - Tamkaynak
  • Ana Safya
  • BLOG
  • Yolcuyu Darp Ettiği İddia Edilen Uber Şoförü Serbest Bırakıldı

Yolcuyu Darp Ettiği İddia Edilen Uber Şoförü Serbest Bırakıldı

 

İstanbul’da bir kadının, Atatürk Havalimanı’na gitmek için bindiği Uber sürücüsünün saldırısına uğradığı iddia edildi. Sivil trafik polislerince gözaltına alınan sürücü, işlemleri için polis merkezine teslim edildi.

Birgül E. ve kızı, İstinye’den Atatürk Havalimanı’na gelmek için Uber uygulamasından araç çağırdı. Araçla havalimanı girişine kadar gelen 2 yolcuyla sürücü arasında erken indirme ve fiyat tartışması yaşandı.

Birgül E. sürücü tarafından darp edildi, araçtan indirildi. Saldırı sonrası yüzü kanlar içinde kalan Birgül E. hastaneye sevk edildi.

Sürücü Serbest Bırakıldı

Sivil trafik polislerince gözaltına alınan M.Ü., işlemleri için Kanarya Polis Merkezine teslim edildi. Buradaki ifade işlemleri tamamlanan M.Ü. çıkarıldığı Küçükçekmece Adliyesi’nde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Uber’den İlk Açıklama Geldi 

Yapılan açıklama şöyle: “Konuyla ilgili araştırmalarımız tamamlanana kadar sürücü ortağının Uber sistemine erişimi engellenmiştir. Bahsi geçen davranışlar Uber Topluluk Kuralları’na aykırıdır. Yolcularımızın ve sürücü ortaklarımızın güvenliği bizim en büyük önceliğimizdir. Herhangi bir olay olduğunda yerel emniyet birimleri ile birlikte çalışarak araştırmalarına destek vermekteyiz. Uber’in Acil Destek Ekibi dünya genelinde yaşanabilecek olayları veya kazaları takip ederek hemen dönüş sağlamaktadır. Uber konuyu hassasiyetle takip etmekte ve konunun aydınlatılması için araştırmalarına destek olmak üzere yerel emniyet birimleriyle çalışmaktadır.”

Bir cevap yazın